HISTORIA

Odra powstała kilkadziesiąt lat temu właśnie z myślą o dzieleniu się bliskością.

Dajemy Ci od serca najlepsze składniki, tradycyjne receptury, szczery przekaz.
Mnóż bliskość, dzieląc się tym, co prawdziwe.
Odra od 1946 roku tworzona jest z myślą o dzieleniu się bliskością.

OD CZEGO SIĘ ZACZĘŁO?

Co przytrafiało się po drodze? A co jeszcze może się wydarzyć? Jak z rodzinnego Brzegu wypłynęliśmy na ocean pełen słodkich smaków? Masz ochotę poznać nas bliżej?


AHOJ, PRZYGODO!

1946

To wtedy wszystko się zaczęło…
W liczącym dziś prawie 40 tys. mieszkańców Brzegu znajdują się nasze źródła. Uruchamiając produkcję karmelków i drażetek, wyruszyliśmy w pełną przygód i smaków podróż.

1948-1951
1957-1958

To dwa pierwsze etapy rozbudowy naszego zakładu.
W pierwszym do załogi dołączyła znana dziś krówka „Matylda” i ciesząca się niezwykłą zdrowotnością chałwa sezamowa. Drugi etap pozwolił na uruchomienie produkcji wyrobów czekoladowych i drażerowanych.

1970

To przełomowy rok w naszej historii!
Jako jedyni w kraju rozpoczęliśmy produkcję gumy do żucia w formie kostek. Dwa lata później produkcję gumy w formie listków, wytwarzanych na linii japońskiej firmy Lotte.

1975-1976

W tym czasie dołączyła do nas ona. Jedyna taka CZEKOLADA.
W latach 1975-1976 rozpoczęliśmy produkcję cukierków czekoladowych. I była to jedna z najsłodszych decyzji, jakie podjęliśmy.

1980

W latach 80. rozpoczęła się produkcja legendarnych mleczek.
Na nasz pokład z dumą wkroczyła rodzina pysznych, lekkich pianek otulonych warstwą kruchej czekolady. To nie przypadek, że dziś znamy je pod nazwą Mleczek Familijnych.

1993

Z początkiem roku 1993 rozpoczął się proces prywatyzacji przedsiębiorstwa.
W marcu załoga „Odry” zawiązała spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, którą w maju wpisano do Rejestru Handlowego. Rośniemy w siłę i mamy ochotę na więcej.

1994

Hip, hip, hurra!
1 lutego 1994 roku spółka zaczęła funkcjonować jako Przedsiębiorstwo Wyrobów Cukierniczych „Odra” Sp. z o.o. w Brzegu. Z taką nazwą na maszcie możemy podbijać świat!

1996

Przygód nigdy dość…
A do naszej załogi dołączają dropsy „Fructo” i karmelki „Mini”. Choć małe ciałem – serce i wnętrze mają naprawdę wyjątkowe!

1998

27 czerwca 1998 roku
PWC „Odra” Sp. z o.o. na mocy uchwały Zgromadzenia Wspólników zostało przekształcone w spółkę akcyjną. A słodka podróż nadal trwa…

2006-2007

To niewiarygodne,
że minęło już prawie 10 lat,

odkąd na naszym pokładzie doszło do tego wyjątkowego spotkania. Delikatna i puszysta pianka spotkała na swej drodze soczystość owocowej galaretki, a wszystko pokryła warstwa delikatnej czekolady. Rozpoczęła się produkcja jedynych takich DUETEK.

Szerokie wody smaków i aromatów nie mają przed nami tajemnic.
Mamy naprawdę zgraną i pyszną załogę. Pod kapitańskim okiem idealnie działa oddział mleczek, karmelków, cukierków czekoladowych i sezamowych chałw. I choć pływamy od 75 lat to nigdy nie mamy dość! Chcemy się wciąż rozwijać i odkrywać nowe smaki. Być na bieżąco, aktywnie uczestniczyć w zmianach, które zachodzą w otaczającym nas świecie i śledzić aktualne trendy.

A przede wszystkim tą bliskością chcemy podzielić się właśnie z Tobą.