batony , energia

Batony w czekoladzie - energetyczna przekąska w ciągu dnia

Batony w czekoladzie - energetyczna przekąska w ciągu dnia

Kto z nas chociaż raz w życiu nie czuł znużenia, a wszelkie próby zebrania się do treningu kończyły się niepowodzeniem? Na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów, które mają za zadanie wykrzesać z nas pokłady energii i sprawić, że baterie organizmu zostaną naładowane. Niestety, większość z rekomendowanych produktów wymaga długotrwałego stosowania, a na efekty płynące z ich stosowania trzeba poczekać. Niekiedy też ich przygotowanie wymaga od nas nakładów czasowych, tak jak w przypadku produktów w formie proszku. A może by tak sięgnąć po produkt, który będzie zawsze pod ręką, natychmiastowo da zastrzyk energii i zmieści się w niewielkiej kieszonce plecaka lub torby?

Batony energetyczne są nie tylko świetnym i łatwo dostępnym źródłem natychmiastowej energii, ale także posiadają szereg innych zalet. Często są stosowane jako posiłek przedtreningowy z uwagi na dosyć sporą ilość zawartych w nim węglowodanów, które są podstawowym źródłem energii. Ponadto energetyczne batony są bardzo smaczne i gotowe do spożycia od razu po rozpakowaniu.

Oczywiście możemy także wykonać takie batoniki sami w zaciszu domowym, jednak to może przysporzyć pewnych trudności. Przede wszystkim wykonane przez nas przekąski nie będą miały długiej daty ważności. Poza tym ich przygotowanie bywa czasochłonne, a smak nie zawsze jest tak wyśmienity, jak w przypadku zakupu gotowych produktów. Na szczęście można skorzystać z gotowych propozycji i zakupić zdrową, gotową energetyczną przekąskę.

Dla kogo są energetyczne przekąski - batoniki?

Batony czekoladowe przeznaczone są praktycznie dla każdego, niezależnie od wieku. Jako energetyczna przekąska szczególnie sprawdzą się dla osób aktywnych fizycznie. Z uwagi na swoje niewielkie rozmiary i natychmiastową gotowość do spożycia - tego rodzaju przekąska chętnie jest zabierana na wycieczki piesze, czy rowerowe. Batonik czekoladowy, jako źródło energii, polecany jest także osobom, których treningi są długie i intensywne. Spożywanie takiej przekąski nie wypełnia żołądka po brzegi, a więc nie powoduje dolegliwości ze strony układu pokarmowego. To pozwala na przyjmowanie swobodnych pozycji i nie obciąża organizmu podczas treningu. Ten niewielki posiłek sprawia, że organizm dostaje zastrzyk energii, ale nie powoduje dyskomfortu u ćwiczącego.

Ile kalorii ma baton czekoladowy oraz co znajdziemy w jego składzie?

Głównym składnikiem takiej przekąski jest oczywiście czekolada. Na jej temat krąży wiele mitów i nieprawdziwych informacji. Jednak skupmy się na faktach. Czekolada jest produktem prozdrowotnym i przyczynia się do poprawy pracy układu krążenia, zapobiegając np. zawałom serca. Zawiera magnez i niacynę, które wspomagają pracę komórek nerwowych i pełnią ważną rolę w uwalnianiu energii z pożywienia. Nie bez znaczenia jest żelazo odpowiedzialne za produkcję czerwonych krwinek, a więc także za rozprowadzanie tlenu w organizmie. Sportowcy na pewno doskonale wiedzą jak ważne jest dotlenianie tkanek i mięśni podczas wysiłku fizycznego, dlatego chętnie sięgają po zdrową, energetyczną przekąskę. Baton w czekoladzie wartość energetyczną, ma stosunkowo niewielką biorąc pod uwagę wszystkie składniki odżywcze jakich dostarcza. Nawet jeśli to dodatkowe 400-600 kalorii, to należy wziąć pod uwagę fakt, że zostaną one szybko spalone podczas wzmożonego wysiłku fizycznego na treningu czy podczas wycieczki w góry.

Batony - przekąski dodające energii i wywołujące uśmiech

Nie bez powodu istnieje opinia, że słodycze poprawiają nastrój. Zjedzenie smacznego produktu sprawia, że organizm wytwarza endorfiny. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych smaków. Należy wybierać taki produkt, który będzie dostosowany do naszych preferencji smakowych. Przykładowo, jeśli ktoś chce rozsmakować się w smaku chałwy i czekolady, warto sięgnąć po baton w czekoladzie DOBRY. Zadbaliśmy o to, aby jeszcze bardziej spotęgować wyśmienity smak i w batoniku marki Odra dodatkowo znajdują się bakalie, a wszystko to jest zamknięte w czekoladowej powłoce.

Sama w sobie czekolada przyczynia się do pobudzania wytwarzania serotoniny, a więc naturalnego neuroprzekaźnika, odpowiadającego za dobry humor. To bezpośrednio przekłada się na więcej energii wkładanej w wykonywaną aktywność, a dzięki temu wszystko co robisz przynosi lepszy efekt i rezultaty.

batony
energia